XXVII Niedziela Zwykła – 06.10.2024 r.

1. Kalendarz liturgiczny:

• w poniedziałek – wspomnienie NMP Różańcowej,
  • w środę – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

2. W październiku Kościół w Polsce modli się na różańcu. Mamy wiele intencji, które chcemy przekazać Panu Bogu. Wspólny różaniec to doskonała okazja. Zachęcamy do liczniejszego udziału w
nabożeństwach i modlitwy w domach.

3. W przyszłą niedzielę 13 października uczcimy Matkę Bożą Fatimską. Zapraszamy na Mszę św., nabożeństwo różańcowe i procesję światła na g. 17.00.

4. W przyszłą niedzielę przeżyjemy kolejny Dzień Papieski. Podziękujemy Bogu za dar Świętego Papieża Polaka. Przed kościołami odbędzie się kwesta na stypendia dla biednej młodzieży. Tradycyjnie już będzie można nabyć wadowickie kremówki.

5. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o g. 17.00 rozpoczniemy parafialne przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy młodzież z naszej parafii z klas ósmych, oraz starszych, którzy nie przystąpili wcześniej do tego Sakramentu. Deklaracje można zabrać od Ks. Michała i koniecznie przynieść w przyszłą niedzielę.

6. Nasza parafia organizuje wyjazd do Drezna na jeden z najstarszych Jarmarków Bożonarodzeniowych w Europie. Wyjazd odbędzie się 14 grudnia br. Więcej informacji i zapisy u ks. Artura.

7. W dniach od 24 stycznia do 1 lutego 2025 roku organizujemy pielgrzymkę do Rzymu. Ten rok będzie szczególny ponieważ papież Franciszek ogłosi go Rokiem Jubileuszowym i otworzy Drzwi Święte w 4 Rzymskich Bazylikach. Zapraszamy do wspólnego przeżywania tego czasu. Zapisy na tę pielgrzymkę i szczegółowe informacje w zakrystii i u ks. Artura.