XXIX Niedziela Zwykła – 20.10.2024 r.

1. Kalendarz liturgiczny:
* we wtorek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

2. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Misyjną. Modlimy się w tej intencji, ofiarami złożonymi na tacę wspieramy misjonarzy. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień Misyjny.
Na prośbę Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego zostały wydrukowane kalendarze misyjne. Kalendarz jest cegiełką na misje w cenie 7 zł. Można go nabyć w zakrystii.

3. W październiku odmawiamy różaniec. Do końca października modlimy się codziennie po Mszy św. o g. 17.00.Zapraszamy do licznego udziału.

4. W piątek po przyszłej niedzieli wypada Uroczystość Wszystkich Świętych. To dzień radości, ale tradycyjnie także modlitwy za zmarłych. Prosimy o uporządkowanie grobów i ich otoczenia. Śmieci zechciejmy wynieść we właściwe miejsce. Uszanujmy pracę i groby innych. Na teren cmentarza nie wolno wjeżdżać samochodami. Msze św. w kaplicy cmentarnej będą odprawione: w Uroczystość Wszystkich Świętych o g. 10.00 i 12.00, w Dzień Zaduszny o g. 16.00. Zachęcamy do zyskiwania odpustów i ofiarowania ich za zmarłych.

5. Imiona zmarłych do wypominków zapisujemy w zakrystii. Nie zapomnijmy o tych zmarłych, którym wiele zawdzięczamy.