Przed nami XXIV Dzień Papieski

Już w najbliższą niedzielę, po raz XXIV będziemy obchodzić Dzień Papieski. Tegorocznemu wydarzeniu przyświeca hasło: JAN PAWEŁ II. EWANGELIA STAROŚCI I CIERPIENIA.

Będąc na Kubie w styczniu 1998 roku, św. Jan Paweł II skierował takie oto słowa do ludzi trędowatych: ,,Na moim przykładzie chciałbym pokazać, jak przyjmować cierpienie (..) Przybywam, jako pielgrzym prawdy i nadziei do sanktuarium św. Łazarza. Przybywam, aby moim własnym ciałem świadczyć o znaczeniu i sensie bólu, gdy go przyjmujemy z zaufaniem, zbliżając się do Boga bogatego w miłosierdzie (…) człowiek powinien się czuć wezwany, aby świadczyć miłość w bólu”.
Słowa wypowiedziane przez człowieka chorego pośród chorych, można uznać za spójny wyraz myśli i osobistego świadectwa papieża, który głoszoną innym prawdę okupił własnym cierpieniem.

Pochylmy się i my podczas tego Dnia Papieskiego, nad tajemnicą bólu i cierpienia, by i w nich odnaleźć klucz dla naszego osobistego uświęcenia. Naszą modlitwą otoczmy naszych bliskich, starszych, chorych, cierpiących a zwłaszcza umierających, by Pan przyszedł im z pomocą, wszelkim błogosławieństwem i by przyjął ich cierpienie, jako najpiękniejszy dar dla ludzkości.

W naszej modlitwie nie zapominajmy o zdolnej, choć niekiedy nieco ubogiej młodzieży naszej Ojczyzny, dla której w tym dniu zbieramy środki finansowe na potrzeby edukacyjne. Tradycyjnie w naszej parafii, będzie możliwość zakupienia pysznych, wadowickich kremówek. Idealne do niedzielnej kawy po obiedzie. Wszelkie ofiary, będą przeznaczone na stypendia.

Serdecznie zapraszamy!