XXVIII Niedziela Zwykła – 13.10.2024 r.

1. Kalendarz liturgiczny:
  • w 1.Kalendarz liturgiczny:
  • we wtorek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa,
  • w środę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej,
  • w czwartek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego.

2. Dzisiaj zgodnie z zapowiedzią przeżywamy kolejny Dzień Papieski, można złożyć dar na stypendia dla ubogiej młodzieży, można również nabyć oryginalne wadowickie kremówki. Dystrybucją zajmuje się nasza młodzież, na potrzeby duszpasterstwa młodzieży przeznaczony będzie dochód z ich sprzedaży.

3. Razem z Kościołem w naszej Ojczyźnie trwamy na modlitwie różańcowej. Wszyscy potrzebujemy wsparcia naszej Niebieskiej Matki. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach w kościele i modlitwy w domach. Nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni będą odprawiane po Mszy św. o g. 17.00 do końca października. Od 1 listopada Msze św. popołudniowe będą odprawiane o g. 16.00.

4. Jutro przypada Dzień Edukacji Narodowej – święto naszych nauczycieli i wychowawców. Naszych pedagogów – czynnych i emerytowanych zapraszamy na Mszę św. i różaniec na g. 17.00. Dekanalne spotkanie będzie tradycyjnie w kościele Księży Sercanów w piątek 18 października o g. 18.00.

5. W piątek 18 października obchodzimy święto św. Łukasza Ewangelisty. Św. Łukasz jest patronem Służby Zdrowia. Tych, którzy dbają o nasze zdrowie zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo różańcowe na g. 17.00.

6. Przyszła niedziela 20.10 jest w kościele Niedzielą Misyjną. Będziemy się modlić za misje, taca będzie przeznaczona do dyspozycji Ojca św.

7. Dziękujemy za dary serca dla powodzian. Zebraliśmy 11.200 zł.,w całej Diecezji 1.527.000 zł. Bóg zapłać za pomoc bardzo potrzebującym.

8. Zbliża się listopad – miesiąc pamięci i modlitwy za Zmarłych. W zakrystii zapisujemy ich imiona do wypominków okresowych, kartki na wypominki jednorazowe można zabrać z przedsionka.

9. Ponawiamy nasze zaproszenie na wyjazd do Drezna na Jarmark Bożonarodzeniowy 14 grudnia, jak również na pielgrzymkę do Rzymu w dniach 24 stycznia – 1 lutego 2025 r. W jednym i drugim przypadku zostało już mało wolnych miejsc. Informacje i zapisy u ks. Artura.