Konkurs na palmę wielkanocną

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym, który organizuje nasza parafia. Celem konkursu jest własnoręczne wykonanie wielkanocnej palmy.
Przygotowywanie palm wielkanocnych ma w polskich domach wielowiekową tradycję. Obecnie część osób rezygnuje z samodzielnego przygotowania palmy ograniczając się jedynie do jej zakupu.
Chcemy w ten sposób powrócić do pięknego zwyczaju wykonywania kolorowych, prawdziwych palm wielkanocnych, które radują oczy i serca ludzi.
* Dla kogo konkurs: dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz dla kół gospodyń wiejskich.
* Do kiedy trzeba wykonać: poświęcenie i rozstrzygnięcie konkursu w Niedzielę Palmową tj. 24 marca 2024 r. na Mszy o godz. 12:00
* Technika wykonania: Niech będą to palmy duże lub małe, wykonane ręcznie używając żywych gałęzi bukszpanu, leszczyny, wierzby. Niech na palmach znajdą się suszone kwiaty i zioła, kwiaty wykonane z bibuły lub wstążki.
Dla wszystkich przewidziane są nagrody, a dla zwycięzców coś specjalnego.
Serdecznie zapraszamy 🙂