Parafia w Stopnicy

Idź do spisu treści

Menu główne

2016

ARCHIWUM

Tutaj znajdują się archiwalne ogłoszenia z 2016 roku.


11 i 18 grudnia odbył się w naszej parafii kiermasz świąteczny. Nasza młodzież własnoręcznie przygotowała bombki oraz stroiki, które upiększyły nasze domy. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za wsparcie tej inicjatywy.


W niedzielę 21 sierpnia w naszej parafii przeżywaliśmy uroczystość odpustową połączoną z dziękczynieniem za tegoroczne plony. Uroczysta suma odpustowa odbyła się w o godzinie 12. Uczestniczyli w niej księża z dekanatu. Poprowadził ją ksiądz biskup Piotr Skucha z Sosnowca. Zwrócił on szczególną uwagę abyśmy byli dobrymi dziećmi Maryi słuchając i podążając za jej słowami, które zachęcają nas do tego żebyśmy żyli w komunii z Jezusem Chrystusem. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości i zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć.


Dobiegły końca prace konserwacyjne na terenie parafii. Nowy blask otrzymały elewacje  kaplicy Matki Bożej, przedsionka  prowadzącego  do świątyni oraz kapliczka położona na ulicy polnej, jak również figura św. Jana Nepomucena. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.


W niedzielę 7 sierpnia w naszej parafii została odprawiona msza święta poświęcona Legionowi Maryii. W czasie mszy świętej dokonano uroczystego poświęcenia sztandaru, który będzie jednoczył naszych legionistów wokół idei będących wytyczną działania tej grupy modlitewnej. Życzymy naszym legionistom  dużo satysfakcji z czynnego zaangażowania w życie duchowe parafii i zapraszamy do obejrzenia galerii.


W sobotę  24 czerwca nasza drużyna z gimnazjum  pod kierunkiem księdza Dariusza rozegrała finał w ramach Ministranckiej Ligi Halowej. Mecz zakończył się wynikiem 18 do 2.  Naszym wspaniałym zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.


Tradycją lat ubiegłych młodzież z naszego gimnazjum udała się na wycieczkę do Kielc. Gimnazjaliści mieli okazje zobaczyć i poznać historię Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach, jak również zapoznać się z zasobem Archiwum Diecezjalnego oraz zetknąć się z kulturą artystyczną regionu świętokrzyskiego wyrażającą się w dziełach sztuki, malarstwa, rzeźby, architektury i muzyki przechowywanych w Muzeum Diecezjalnym.


Rozpoczęły się prace remontowe naszej świątyni. Całkowicie nową elewację otrzyma kaplica Matki Bożej Stopnickiej, przedsionek prowadzący do świątyni oraz kapliczka na ulicy polnej. Odnowieniu ulegną również drewniane żaluzje  i drzwi dzwonnicy . O wynikach prac będziemy informować na bieżąco. Zachęcamy do zapoznania się z galerią.

Pierwsza niedziela czerwca w naszej parafii to tzw. Niedziela Grobowa. Jest to okazja do wspólnej modlitwy za  zmarłych  i uporządkowania grobów. Tradycyjnie w tym dniu  modliliśmy się wspólnie na cmentarzu parafialnym  przeżywając eucharystie w ich intencji o godzinie 10 i 12. Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na nasz cmentarz i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.


W czwartek 26 maja przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa, jedną z najważniejszych, jakie przychodzi nam świętować w ciągu roku liturgicznego. Jak co roku udaliśmy się z procesją ulicami naszego miasta do czterech ołtarzy. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jej uświetnienia i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.


W dniu 21 maja w naszej parafii miała miejsce piękna uroczystość. Po ponad rocznym okresie przygotowawczym pod kierunkiem księdza prefekta i pań katechetek dwadzieścioro dziewięcioro  dzieci przystąpiło do pierwszej komunii świętej.  Mszy św. o godz. 12.00 przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Ksiądz Proboszcz. Wielu przybyłych na uroczystości gości, ale przede wszystkim najbliżsi i rodzina wspierali dzieci swoją obecnością i modlitwą, aby zawsze szczerze kochały Jezusa i szły z nim przez całe swe życie. Dziękujemy Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za pomoc w przygotowaniu uroczystości oraz za dar ołtarza na potrzeby świątyni. Otaczamy naszą modlitwą te dzieci oraz ich rodziny prosząc dla nich o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski. Niech Chrystus w tajemnicy Eucharystii napełnia ich serca miłością i pokojem Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z  uroczystości.


Z okazji jubileuszu 1050  chrztu Polski w całym kraju trwają uroczystości upamiętniające to ważne wydarzenie. W naszej świątyni ten ważny moment został zaakcentowany 24 kwietnia.  W tym dniu artyści sceny krakowskiej w składzie: Anna Kukawska, Magdalena Majewska oraz Marcin Kurcz wystąpili w jubileuszowym koncercie w naszej parafii. Koncert został poprzedzony krótką dysertacją na temat istoty i znaczenia chrztu Polski, którą przedstawił Józef Podsiadło dyrektor Gimnazjum w Stopnicy. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęciowej.


W ostatnim czasie po gruntownej renowacji do naszej świątyni powróciły dwie figury. Przedstawiają one rodziców Jezusa: Św. Annę i Św. Joachima. W toku prac konserwatorskich zostały one zabezpieczone i poddane malowaniu wraz ze złoceniem. Zapraszamy do podziwiania efektu końcowego


Praktyką lat ubiegłych pewna grupa osób aktywnie włączyła się w przygotowanie dekoracji i prace przy przygotowaniu naszej świątyni na przeżywanie Uroczystości Bożego Narodzenia. Słowa uznania i podziękowania kierujemy do Magdaleny Rak, która jest zawsze dobrym pomysłodawcą i menadżerem. Dziękujemy za wykonanie nowej szopki do naszej świątyni panu Władysławowi Godowskiemu. Za dekoracje i wszelkie podejmowane prace dziękujemy scholii parafialnej i naszym ministrantom.


Zakończyliśmy prace porządkowe w naszej świątyni. Przez te kilka miesięcy gruntownej renowacji została poddana kaplica Matki Bożej Stopnickiej. Zakonserwowano, wzmocniono i pomalowano ściany, odnowiono złocenia tablic znajdujących się w kaplicy, wymieniono stopnie ołtarza. Zabezpieczeniu i zakonserwowaniu poddano również ławki. W kaplicy Świętej Anny dokonano konserwacji jednej ze ścian. W prezbiterium został wymieniony drewniany podest wraz ze schodkami do tabernakulum. Całość została obłożona marmurem. Wszystkie naprawy i konserwacje zostały dokonane za zgodą konserwatora zabytków przy udziale specjalistów. Dziękujemy tym wszystkim, którzy finansowo wsparli te inwestycje i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego