Parafia w Stopnicy

Wycieczka do Parku Rozrywki - Energylandia 2018
Rozpoczął się czas wakacji. Dzieci i młodzież z naszej parafii wraz z opiekunami
- 3 lipca uczestniczyli w wyciecze do Parku Rozrywki - Energylandia w Zatorze. Od samego początku wyprawy wszystkim uczestnikom towarzyszył uśmiech i doskonały humor. Przez cały dzień wszyscy mieli czas, by móc się jeszcze lepiej zintegrować i świetnie bawić, czego dowodem była nieznikająca radość z twarzy dzieci, młodzieży i opiekunów.

Uroczystość przyjęcia Sakramentu Bierzmowania
29 czerwca przeżywaliśmy uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła. Dla naszej wspólnoty jest to wyjątkowy czas, ponieważ w tym dniu obchodzimy odpust w naszej parafii.
Uroczystości odpustowe połączone były z przyjęciem przez naszą młodzież Sakramentu Bierzmowania. W tym roku z rąk Jego Ekscelencji ks. bp. Mariana Florczyka sakrament ten przyjęło 40 młodych ludzi.
Naszą młodzież polecamy wstawiennictwu św. Ap. Piotra i Pawła i otaczamy ich modlitwą, by Dary Ducha Świętego, które spłynęły na nich w tym sakramencie owocowały w codziennym życiu.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej
W tym roku 31 maja przeżywaliśmy Uroczystość Najświęt
szego Ciała i Krwi Chrystusa nazywaną także Bożym Ciałem. Tego dnia wierni szczególnie wspominają ostatnią wieczerzę oraz przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Chrystusa.
To okazja do publicznego wyznawania wiary w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, który jest niesiony w procesji do czterech ołtarzy.
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa ustanowił w 1264 r. papież Urban IV. W Polsce obchodzona jest w pierwszy czwartek po Uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

Uroczystość I Komunii świętej
Pierwsza Komunia Święta to dla dziecka i dla jego rodziców szansa na przeżycie wielkiego święta miłości Boga do człowieka. Eucharystia wraz z komunią świętą jest niezwykłym darem Boga.
19 maja w naszej wspólnocie parafialnej po raz pierwszy do Komunii świętej przystąpiło 42 dzieci. Mszę świętą sprawował ksiądz proboszcz wraz z zaproszonymi gośćmi.
Uroczystość przyjęcia I Komunii świętej rozpoczęła się na placu kościelnym w Stopnicy. Tu dzieci zostały powitane przez ks. Proboszcza, a następnie rodzice pobłogosławili je. Zebrani w procesji weszli do kościoła.
Dzieci oraz rodziców otaczamy modlitwą prosząc dla nich o wytrwanie w łasce przyjaźni z Chrystusem.

Kolejny wyjazd feryjny „Narty z Bogiem” za nami. W dniach od 12 do 16 lutego nasza młodzież przebywała na wypoczynku w Zakopanem. Duża część młodzieży doskonaliła swoje umiejętności jazdy na nartach. Nie zabrakło przy tym śmiechu, dobrej zabawy, ale też solidnej pracy. W Środę Popielcową uczestniczyliśmy w Mszy Świętej w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Był to czas zadumy i zamyślenia nad sobą u progu Wielkiego Postu. Jesteśmy wdzięczni wszystkim osobom, sponsorom, które przyczyniły się do zorganizowania tegorocznego zimowiska.

21 stycznia 2018r. w naszej rodzinie parafialnej odbył się koncert kolęd i pastorałek z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci i młodzież pięknie zaprezentowały swoje zdolności artystyczne, które z dumą podziwiali nie tylko dziadkowie i babcie, ale wiele osób przybyłych z okolicznych miejscowości. Na koniec nasi artyści w słowach pięknej polskiej pastorałki złożyli swoim kochanym dziadkom i babcią najserdeczniejsze życzenia.